رییس سازمان ثبت اسناد و املاک خبرداد: الکترونیکی شدن دفاتر ثبت از اول تیر
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک خبرداد: الکترونیکی شدن دفاتر ثبت از اول تیر
2 مرداد 1395 ساعت 18:29 | بازديد : 78 | نويسنده : | ( نظرات )

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از حذف دفاتر ثبت کاغذی و الکترونیکی شدن آنها در سراسر کشور و از اول تیرماه جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل ازنسیم آنلاین، احمد تویسرکانی در نشست خبری ضمن تشریح عملکرد سازمان ثبت اسناد در سال 1394 عنوان کرد: وظایف متعددی بر عهده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است و ثبت رسمی نقش مهمی در کاهش مناقشات و امنیت اقتصادی ایفاء می کند و با به کار گیری راهبردهایی در حوزه اداری به سرعت در حال تبدیل به سازمانی به شیوه نوین است.

ادامه مطلب را مطالعه کنید

وی با اعلام اینکه در سال گذشته، 72 میلیون و 444 هزار و 399 خدمت به مردم ارائه دادیم، گفت: 88 درصد این خدمات به صورت الکترونیکی بوده و در سیستم کاداستر با رشد چهار درصدی در حوزه صدور اسناد مالکیت تعداد 31 میلیون و 29 هزار و 202 ثبت اسناد مالکیت را داشتیم.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: در سال گذشته 13 میلیون 521 هزار و 419 سند رسمی ثبت شد که به دلیل رکود اقتصادی حاکم با کاهش 16 درصدی مواجه بودیم.

تویسرکانی با اشاره به میانگین ثبت اسناد رسمی به میزان 75 درصد در کمتر از یک روز گفت: توسعه روش های نوین و خروج سازمان از سازمانی سنتی دستاوردهای بسیاری دارد و در سال گذشته اسناد مربوط به حوزه وکالت و بیع با 44 و 28 درصد بیشترین اسناد ثبتی را به خود اختصاص دادند.

وی افزود: 2 میلیون و 585 هزار و 989 معامله وسیله نقلیه ثبت شد و از مجموع اسناد ثبتی 18 درصد مرتبط با اشخاص حقوقی و دولت بود و در سال 93 45 هزار و 903 سند مالکیت مرتبط با اتباع خارجی ثبت کردیم.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اعلام آماری از ثبت ازدواج و طلاق اظهار کرد: در سال 94 در ثبت وقایع ازدواج و طلاق 673 هزار و دو واقعه انجام شد که در مقایسه با سال 93 با کاهش 6 درصدی رو به رو بود.

تویسرکانی تعداد طلاق های ثبت شده در سال گذشته با یک درصد افزایش نسبت به سال 93 را 164 هزار و 912 طلاق اعلام و افزود: در تحلیل ازدواج ها می توان گفت که 38 درصد ازدواج ها در مردان 25 تا 29 سال و بیشاریت رده سنی ازدواج در زنان 20 تا 24 سال بوده و بیشترین طلاق ها نیز در میان مردان در رده سنی 30 تا 34 سال به میزان 24 درصد بود و رده سنی زنان طلاق با 23 درصد مابین سن 25 تا 29 سال بوده و از منظر تحصیلات نیز 67 درصد ازدواج ها در مردان افرادی با مدرک تحصیلی دیپلم و کمتر از دیپلم بوده و خانم ها در همین سطح تحصیلی 65 درصد در ازدواج ها را شامل شده است.

وی ادامه داد: بررسی تحصیلات زنان و مردان طلاق نشان می دهد که 68 درصد مردان تحصیلات دیپلم و کمتر از دیپلم دارند و این میزان در مورد زنان طلاق شامل 65 درصد زنان است و شش درصد ازدواج ها در سال 94 طلاق در سال اول زندگی را رقم زده و ثبت کردند و 11 درصد طلاق ها در 20 سال اول زندگی مشترک در سال 94 اتفاق افتاد و موضوع 62 درصد مهریه ها سکه طلا بود و 56 درصد آنها تعدا کمتر از 114 عدد و 37 درصد بین 115 تا 500 سکه و هفت درصد مهریه ها از نوع موضوع سکه با تعداد 501 تا هزار سکه و دو درصد از مهریه ها نیز بیش از هزار سکه در سال 94 ثبت شده است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با ارائه آمار ثبت شرکت ها در سال 94 بیان کرد: 55 هزار و 687 شرکت تجاری در سال گذشته ثبت شد و رشد یک درصدی در مقایسه با سال 93 داشت و خوشبختانه با اصلاح فرآیند ثبت شرکت ها شاهد بهبود فضای کسب و کار بودیم و طبق آمارهای بانک جهانی سازمان ثبت در بین دیگر دستگاههای ذیربط سازمان ثبت در بهبود فضای کسب و کار رتبه اول را به خود اختصاص داد و با ایجاد بانک اسامی شرکت ها و در دسترس عموم بودن آن شرایط ثبت شرکت ها بسیار تسریع شده است.

تویسرکانی با بیان این مطلب که برای اشخاص حقوقی و دستگاه ها شناسه حقوقی ایجاد می کنیم، گفت: در سال 94 در مجموع 47 میلیون و 695 هزار و 917 خدمت به اشخاص حقوقی کشور ارائه دادیم و در حوزه مالکیت معنوی سه هزار و 49 اختراع در سال 94 ثبت شد و رشد هفت درصدی داشت و در همین رابطه 16 هزار و 909 علامت تجاری ثبت شد که با رشد 3 درصدی در مقایسه با سال 93 مواجه بوده همچنین طرح های صنعتی نیز با رشد 23 درصدی منجر به ثبت چهار هزار و 241 علامت صنعتی شد و با توجه به فراهم شدن ثبت بین المللی علائم صنعتی با دریافت 3 هزار و 756 اظهارنامه مربوط به درخواست ثبت بین المللی علائم تجاری مواجه بودین و این میزان نیز با رشد 24 درصدی مواجه بود.

وی ادامه داد: از نظر سرعت ثبت اختراع به رشد دو رقمی 18.5 درصدی رسیدیم و در رتبه بندی سازمان جهانی مالکیت جزء پنج کشور برتر دنیا در حوزه ثبت اختراع قرار گرفتیم.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه در سال 94 این سازمان بالغ بر 26 هزار بازرسی از ادارات ثبت و دفاتر اسناد رسمی انجام داده، گفت: تعداد بازرسی ها نیز در این سال در مقایسه با سال 93 رشد 10 درصدی داشته و هیئت های نظارت ثبت نیز در خصوص تخلفات 9 هزار و 368 رای صادر کرد و شورای عالی ثبت نیز در مقام صدور رای برای 144 رای برآمد و در جریان رسیدگی به تخلفات سردفتران در سال 94، حکم انفصال دائم و سلب صلاحیت 11 تن از سردفتران دفاتر اسناد رسمی صادر شد همچنین 42 نفر در این حوزه به حالت تعلیق درآمدند و 179 نفر از سردفتران نیز به انفصال موقت محکوم شدند.

تویسرکانی یادآور شد: عمده تخلفات سردفتران اسناد رسمی در رابطه با دریافت وجه اضافی بوده که با نظامند شدن و الکترونیکی شدن ثبت اسناد و اجرای قانون کاداستر تخلفات به صفر می رسد.

وی از اجرای 115 هزار و 688 پرونده در حوزه ثبت اسناد رسمی خبر داد و افزود: 66 درصد این اجرائیات مربوط به مهریه و 14 هزار و 476 فقره در حوزه بدهکاران ممنوع الخروج بوده است که از این میان شش هزار 899 پرونده با پرداخت بدهی رفع ممنوع الخروجی شدند و در این میان با اجرای پرونده بدهکاران بانکی 41 هزار و 506 میلیارد ریال مطالبات معوق بانک ها وصول شد و این میزان در مقایسه با سال 93 شش درصد رشد داشته است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از اجرایی شدن بخشی از قانون کاداستر از تیر ماه سال جاری خبر داد و گفت: طبق ابلاغیه مقام معظم رهبری در اجرای سیاست های برنامه توسعه از ابتدای تیر ماه و همزمان با آغاز هفته قوه قضاییه دفاتر دست نویس در دفترخانه های ثبت اسناد و املاک کشور به کلی جمع آوری و دفاتر الکترونیکی جایگزین آنها می شود و به طور کلی دفتر اسناد رسمی کاربری خود را تغییر می دهد.

تویسرکانی عنوان کرد: الکترونیکی شدن دفاتر ثبتی و حذف کاغذ در ثبت اسناد موجب حذف حدود شش میلیون خدمت کاغذی در سازمان ثبت اسناد و املاک می شود که خود زمینه صفر شدن جعل اسناد کاغذی و بی نیازی از چاپ 90 میلیون کاغذ در چاپخانه دولتی را به دنبال دارد.

وی ثبت ازدواج موقت در سال 94 را 168 مورد اعلام کرد و در ادامه گفت: طبق قانون حمایت از خانواده ثبت ازدواج موقت الزامی نیست و این میزان ثبت به دلیل شرایط حقوقی و موقعیت افراد ضرورت داشته است که در همین موضوع در سال قبل از آن 215 ازدواج موقت ثبت شده است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همچنین 34.4 درصد از طلاق های سال 94 را به دلیل عدم تفاهم اخلاقی عنوان کرد و گفت: 4.2 درصد از طلاق ها نیز مربوط به اعتیاد یکی از زوجین، 8.5 درصد با علت ترک منزل یکی از زوجین و 13.7 درصد طلاق نیز به مداخله نا به جای خانواده ها زوجین در زندگی‌ها مربوط است.

منبع: کانون سردفتران و دفتریاران|
امتياز مطلب : 0
|
تعداد امتيازدهندگان : 0
|
مجموع امتياز : 0


مطالب مرتبط با اين پست
مي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه:
قدرتمند ترین پکیج رپورتاژ و بک لینک

منوي کاربري


عضو شويد


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشي رمز عبور؟

عضويت سريع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
نويسندگان
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودتبلیغات متنی
چت باکس

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)
ساخت وبلاگ
اپلود عکس
آپلود عکس با لینک مستقیم
دانلود سریال ایرانی طنز
خرید ساعت مچی
هاست ارزان | خرید هاست
طراحی سایت در تبریز
دانلود رمان

خرید کانکس مسکونی
کسب درآمد اینترنتی
چت روم
ثبت شرکت
ثبت شرکت در کرج
خرید بک لینک ارزان
طراحی سایت در کرج
چت روم
قاصدون

خرید ژل امیزشی
دانلود رمان عاشقانه
تایتان چت
دانلود فیلم ایرانی با لینک مستقیم
جملات زیبا از بزرگان | جملات مفهومی
دانلود کلیپ خارجی
اخبار حوادث
مجله زیبایی بانوان
مجله اینترنتی مد
والپیپر های زیبا
دانلود فیلم ایرانی
دانستنی های پزشکی
جملات عاشقانه | عکس های عاشقانه
انجم تفریحی حد و حدود
اس ام اس مناسبتی
دانلود برنامه آشپزی اندروید
دانستنی های جنسی | آموزش روابط زناشویی
مجله تفریحی و سرگرمی
جملات عارفانه | جملات درمورد خدا
دکوراسیون داخلی ایرانی
دانلود آهنگ ایرانی غمگین
دانلود نرم افزار اندروید جدید
مجله تفریحی سرگرمی خر تو خر
آموزش طراحی سایت
دانلود بازی اندروید دخترانه
قران انلاین
طراحی سایت در تبریز
دانلود آهنگ ایرانی
سایت تخصصی ماشین
آبادان نیوز
الوان وب
دانلود اهنگ جدید
چت روم
بیت کوین
چت روم
گالری مدل لباس کودک
فال و طالع بینی
زیست پلاس - مرجع جامع کنکوریها
دانلود آهنگ جدید ایرانی
خرید ساعت کاسیو
علی چت
جوک 19
پایگاه خبری سهامدار نیوز
وایبر سافت
آنتیک موزیک
مجله تفریحی غزاله چت
مجله سرگرمی آلاله چت
خدمات بلاگ | url shortener service
خرید بک لینک
دانلود عکس متن دار با کیفیت HD
مجله تفریحی سرگرمی فانیا
دانلود موزیک پاپ ایرانی
مجله اتو چت
رویا طرح
زرنا نیوز
مجله امگا چت
طنز بازار
شلیل چت
پورتال محیا چت
درهاج چت
چت ایمیل

اف سی بی چت
ابتین چت
مکس نیوز
گلچین 98
مجله فان گپ
پورتال ماهان چت
چت تاپ
نانسی چت
نوز چت
شیدا چت
بزرگترین سایت مرجع ماشین
چت نشین
سلکت موزیک | دانلود آهنگ پاپ
شطرنج اراک
دروغ چت
فروش محصولات ورزشی | ایران پولار
سایت پیچک چت
اسکای پاتوق
افسون چت
محبت چت
سایت تفریحی 200 لاو
باکس نیوز
مجله پارسا گپ
دانلود فیلم و سریال
نوا گیم - دانلود بازی کامیپوتر کم حجم
پی فور فیلم
دانلود والپیپر
جدیدترین عکس های هنرمندان و مد لباس

چت ققنوس
آرال چت
همراه چت
ماه پری چت
بهاره چت
تفریحی چت
پارسینا چت
بروز موزیک
آبنباتی چت
تمدن ها
برترین ها
شارژ0
خونه تو
عشق اول چت
نانو چت
هیدن چت
چت نت
سیاهی چت
کوه چت
رهام چت
چت نو
عشق ابدی
فروشگاه اینترنتی
او موزیک
دانلود کلیپ جدید | عکس خفن
چت ماتیار
پورتال با ما
آنیلا چت
پورتال رومنا
فور چت
دانلود رایگان
آزران دانلود
دانلود فیلم و سریال
پرنس چت
فرار چت
پورتال آرمین
پارسینا چت
پورتال همدان
چت تاپ ناب
فروش بک لینک
تهران روم
تاپ رمان
پورتال برف
سایت ره گوی
قالب وبلاگ

http://www.saclongchamp--pascher.fr/
http://buyviagransa.com/